Müüa maja - Mäe, Kaleste küla, Hiiumaa vald, Hiiu maakond

https://domuskinnisvara.ee/30137 Kopeeri link Jaga facebookis
Paradiis on üks koht ja üks aeg.....Aja valid Sina, aga koht – koht on Mäe talu, ühes väikeses Kaleste külas, Kõpu poolsaare lõunarannikul, metsa ja mere vahel.
Selles talus elas ja kirjutas romaani Paradiis, kirjanik Tõnu Õnnepalu.
Mäe kinnistu koosneb neljast eraldi katastriüksusest, kokku 3,5 ha elamumaad (Mäe kü 1,1 ha; Vahtramäe kü 1,0 ha; Pärniku kü 0,9 ha ja Kivinõlva kü 0,5 ha).
Kolm katastriüksust on hoonestamata, Mäe kü on hoonestatud. Peamaja, elamu-rehekoda (188 m2) pärineb aastast 1911, on osaliselt renoveeritud, ruumid on suured ja avarad. Maja on kõrge viiluga, mis annab hea võimaluse, ilma suuremate muudatusteta, laiendada elamist II korrusele.
Praegu on katuse all väljaehitatud üks eluruum. Hoonel on uus rookatus, juurdeehitusel (ehitatud 90-datel) on katteks bituumensindel. Osaliselt on majas aknad vahetatud ja majasisesed palkseinad on puhastatud.
Toasooja saab ahjuküttega, hoovis on puurkaev ja salvkaev, kanalisatsioon on lokaalne.
Lisaks elamule on kinnistul mitmed kõrvalhooned. Kaks väikest aita on renoveeritud, uued rookatused, korrastatud vundament, plaaniga sisse seada külalistemajad.
Vana saunamaja on veidi kohendatud, kuid vajaks veel värskendust. Valatud on uue sauna-ja külalistemaja tarvis vundament (vee- ja kanalisatsiooni valmidusega).
Korralik maakelder aastast 1897 ja laut/kuur, mis vajavad kohendamist või lammutamist.

Tegemist on ideaalse maakoduga suvitamiseks, aga miks mitte ka aastaringseks elamiseks või hoopiski äritegevuseks näiteks turismitalu näol. Hoovis jagub laialt ruumi meelepärase haljastuse ja huvitegevusteks alade loomiseks.
Hommikune jalutuskäik randa ja värskendav suplus, see on pärl.....Siin on üks mõnusam liivarand poolsaarel, paremat on raske leida.

See koht on mälestusete võrra rikkam, mistahes sarnastest kohtadest...
„Minu jaoks oli see paik – Paradiis – . Ma ei oska seda päris täpselt seletada. .........., teda justkui ei oleks tohtinud maa peal olemas olla. Aga ta oli.“ /T. Õnnepalu/
Kõik, neli katastriüksust müüakse koos.
Olete oodatud tutvuma!


DOMUS KINNISVARA on 2002. aastal asutatud kinnisvara maakleriteenust, hindamist, konsultatsiooni, investeerimist ning arendust korraldav ettevõtete grupp, mille esindused asuvad üle terve Eesti.

MUUDAME SINU ELU PAREMAKS LÄBI USALDUSVÄÄRSE MAAKLERITEENUSE!
Sajad klientide soovitused http://www.domuskinnisvara.ee lehel toovad esile meie konsultantide professionaalsust, sõbralikkust, korrektsust ja abivalmidust ka kõige keerulisemate tehingute juures. Võta ühendust ja paneme personaalse müügiplaani paika!

Uue kodu aitab osta LUMINOR
Domus Kinnisvara klientidele on Luminori laenuleping 50% soodsam.
Finantsteenuseid pakub Luminor Bank AS. Tutvu tingimustega, pea nõu.
Loe veel

197 000 €

536.3 € / m2
Seisukord:
Vajab renoveerimist
Üldpind:
367.3 m2
Krundi suurus:
35100 m2
Küte:
Ahiküte
Aknad:
Uued puitraamiga aknad
Katus:
Rookatus
Ehitise materjal:
Palk
Veekogu:
Meri (600m)
Omandivorm:
Kinnistu
Vähem omadusi
Lisaandmed:
pööning, metsa lähedal
Asukoht:

Võta ühendust